دسته‌بندی نشده

آموزش داوینچی و نحوه ی کار با آن

اگر نمی دانید چگونه از آنها استفاده کنید ،با دانلود آموزش کامل داوینچی و یادگیری می بینید که کنترل خودکار انتخابات DaVinci Resolve می تواند سرعت کار شما را افزایش دهد. مواردی که باید در مورد این ابزار بدانید (اما گاهی اوقات پیچیده).
وقتی نوبت به نرم افزار جدید می رسد ، یک شیب لغزنده وجود دارد و معمولاً مدتی طول می کشد تا بفهمید مشکل چیست. در داوینچی ، این یک راه حل خودکار مدیریت انتخابات است.

این می تواند یکی از مهمترین عملکردهای تواریخ باشد زیرا باعث تغییر مستقیم آهنگهای مختلف در تواریخ شما می شود. انتخاب خودکار در آموزش کامل داوینچی فارسی یک کنترل چند وجهی است که فعالیت تحریریه را افزایش می دهد. چه کار می کند عملکرد آن این است که به ویراستاران اجازه می دهد تا هنگام ویرایش نشان دهند که کدام آهنگ ها به چندین آهنگ تغییر کرده اند.

به عنوان مثال ، در تصویر زیر ، من می خواهم کلیپ را با استفاده از فیلم و صدا در نمای منبع ویرایش کنم. من می خواهم رسانه ها از V1 و A1 پایین بیایند ، بنابراین این مسیرها را انتخاب کردم. من می خواهم رسانه های موجود در این آهنگ ها در حال حاضر رتبه بندی نشوند ، و همچنین برای ماندن و پایین نگه داشتن کلیپ V2 به نمره A3 نیاز دارم.

آیا داوینچی تصمیم می گیرد عجیب باشد؟ احتمالاً عاملی است که باعث شده آنها اینقدر ضعیف عمل کنند

با این حال ، وقتی این کار را انجام می دهید ، ویرایش کلیپ با استفاده از کلیپ ها روی همه آهنگ ها تأثیر می گذارد. این ویدیو را بهمراه امتیازات A3 از V2 جدا می کند ، حتی اگر آن را فقط برای آهنگ های V1 و A1 قرار دهم. زیرا در همه آهنگ ها انتخاب خودکار (به طور پیش فرض) اضافه شده است. اکنون ، اجازه دهید دکمه انتخاب خودکار را در ابزار روتر خاموش کرده و انتخاب خودکار را خاموش کنیم.

آیا داوینچی تصمیم می گیرد عجیب باشد؟ احتمالاً عاملی است که باعث شده آنها اینقدر ضعیف عمل کنند

در اینجا ، من انتخاب خودکار را در آهنگ های V2 و A3 خاموش کردم و اکنون وقتی وارد تحریریه می شوم ، اتفاق کمی متفاوت رخ می دهد.

داوینچی حل می کند عجیب باشد؟ احتمالاً این دلیل آن است – انتخاب خودکار خاموش است

هر دو فیلم و صدا از دو قطعه غیرفعال شده از روند حذف شدند.

از این برآورد بسیار ساده می توان دریافت که کنترل های انتخاب خودکار می توانند برای ویرایش چندین آهنگ ایده آل باشند – یا اگر می خواهید فقط روی یک مسیر تأثیر بگذارید سردرد ایجاد می کنند.

یک سوال واضح این است که چرا فقط مسیر را قفل نمی کنیم؟ وقتی آهنگ را قفل می کنید ، گزینه ویرایش هر آهنگ یا کلیپ های جداگانه را کاملاً حذف می کنید. ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که این ابزار بهتر برای استفاده باشد – شاید یک قفل امتیاز برای ثابت ماندن در جای خود. اما این دقیقاً نقطه انتخاب خودکار است: شما ویرایش ها را غیرفعال نمی کنید ، شما به راحتی آهنگ را از یک عملکرد چند آهنگی حذف می کنید – و اقدامات زیادی وجود دارد که بسته به حالت انتخاب خودکار پاسخ متفاوتی می دهند:

برش دادن
برش موج دار
کپی برداری
کلیپ ها را حذف کنید
خلا gap ها را پاک کنید
نقاط ویرایش را انتخاب کنید
کلیپ ها را انتخاب کنید
علامت گذاری کلیپ ها
قاب تنظیم
چسباندن کلیپ ها
درج را بچسبانید
وارد ویرایش شوید
ویرایش جایگزینی موج دار
یافتن شکاف ها
استفاده از عملکرد Selection Fölows Playhead.
بعلاوه ، همچنین می توانید با کلیک دستی بر روی کلیپ موجود در آهنگی که انتخاب خودکار فعال ندارد ، عملکرد انتخاب خودکار را نادیده بگیرید: عملیاتی که با یک مسیر قفل شده امکان پذیر نیست.

اگر ویرایشگری هستید که دوست دارد تا آنجا که ممکن است دستان خود را روی صفحه کلید نگه دارد ، خوشحال خواهید شد اگر بدانید که می توانید حداکثر هشت آهنگ ویدیویی و هشت آهنگ صوتی را با میانبر مدیریت کنید. با استفاده از میانبرهای صفحه کلید F1 تا F8 و آهنگ های صوتی Ctrl + shift + F1 تا F8 می توانید انتخاب خودکار هر آهنگ ویدیویی را روشن و خاموش کنید (اگر از Mac استفاده می کنید گزینه + CMD).

سال گذشته ، وقتی من در مورد Resolve 12.5 آموزش می دیدم ، مدیر دوره گفت که Auto Select یکی از توابع ویرایشی است که باید سعی کنید و انجام دهید تا بفهمید چگونه کار می کند ، و من می خواهم این کلمات را تکرار کنم. همانند ویرایش های پایان Slip و Slide ، هنگام انتخاب در مورد آنها ، کنترل های انتخاب خودکار ممکن است کمی گیج کننده باشند. هنگامی که Resolve را باز کرد و با استفاده از انتخاب خودکار ویرایش های چند آهنگی انجام داد ، می بینید که کنترل چقدر مفید است. اگر فقط به این دلیل اینجا هستید که جدول زمانی شما پخش شده است و مطمئن نیستید که چرا ، خوب ، اکنون یک پاسخ دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا