دسته‌بندی نشده

کار با قابلیت Sweep در آموزش اتوکد

با انجام چند مرحله ساده به روشی بسیار ساده ، می توانیم از دستورات زیادی در برنامه Auto Cad استفاده کنیم ، اما قبل از شروع یادگیری این دستور ، بیایید نگاهی به صفحه کار این برنامه بیندازیم تا درک بهتری از این مشکل داشته باشیم.

مشاهده آموزش کامل اتوکد CLICK HERE

مرحله 1: در بالای صفحه کار ما فیلم از برنامه های مختلف داریم ، دستورات زیادی برای مدیریت این کار برنامه وجود دارد ، در زیر فیلم ها یک پنجره کاری داریم که می توانیم یک عکس یا پروژه را در سمت راست آن ببینیم ما یک پنجره مکعب داریم ، ناوبری ، که به ما کمک می کند تا شی را از دیدگاه های مختلف ببینیم ، به عنوان مثال ، نمای بالا ، نمای جلویی ، و در پایین صفحه کار برخی از ابزارهای ناوبری برای مدیریت کار این برنامه وجود دارد.

صفحه کار
مرحله 2: حالا اجازه دهید فضای کاری خود را به عناصر سه بعدی منتقل کنیم ، که به شما امکان می دهد فضای کاری را در پایین پنجره تغییر دهید.

عناصر سه بعدی
مرحله 3: حالا بیایید دستور Arc را از منوی Drawing در صفحه اصلی بگیریم.

فرمان برگشت

مرحله چهارم: و سه قوس از هر بعد رسم کنید.
مرحله 5: اکنون دستور join را برای پیوستن به این قوس ها انتخاب کنید. برای عضویت ، دستور JOIN را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

JOIN را تایپ کنید
مرحله 6: اکنون تمام کمان ها را با مکان نما ثبت نام کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید تا در یک درخواست به آنها بپیوندد.

همه کمان ها را انتخاب کنید
مرحله 7: به این ترتیب می پیوندد.

پیوستن نهایی
مرحله 8: اکنون برای تغییر نمای به گزینه های View Controls این نرم افزار بروید و بر روی آن کلیک کنید.

گزینه های کنترل را نشان دهید
مرحله 9: یک لیست کشویی باز می شود ، با کلیک بر روی آن گزینه isometric SE که نمای جنوب شرقی است را از لیست کشویی انتخاب کنید.

گزینه ایزومتریک SE
مرحله 10: اکنون با کلیک بر روی آن ، دستور polygon را از فهرست طراحی Tab Home بردارید.

دستور چند ضلعی
مرحله یازدهم: اکنون می خواهد مقدار اضلاع چند ضلعی را وارد کنید. من 6 را به عنوان ضلع چند ضلعی خود در نظر می گیرم و سپس کلید Enter را فشار می دهم.

اضلاع یک چند ضلعی
مرحله 12: حالا با کشیدن نشانگر ماوس یک شش ضلعی رسم کنید یا می توانید به صورت دستی شعاع دایره این شش گوش را بدهید سپس کلید Enter را فشار دهید.

شش ضلعی بکشید
مرحله سیزدهم: به فرمان جارو کننده این نرم افزار بروید که در منوی ایجاد در تب Home قرار دارد و برای دریافت آن کلیک کنید.

فرمان جارو کردن
مرحله 14: اکنون از شما می خواهد جسمی را که می خواهید جارو کنید انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی آن و فشار دادن دکمه Enter صفحه کلید ، شکل شش ضلعی خود را انتخاب می کنم.

رفت و برگشت در اتوکد – 14
مرحله پانزدهم: اکنون از شما می خواهد راهی را انتخاب کنید که می خواهید شکل خود را در آن طی کنید. این خط منحنی را با کلیک روی آن انتخاب می کنم.

رفت و برگشت در اتوکد – 15
مرحله شانزدهم: سپس دکمه Enter را از صفحه کلید فشار دهید. هنگامی که دکمه Enter را بر روی صفحه کلید فشار دهید ، شکل شما را از این طریق جارو می کند. این یک نمای خطی دو بعدی از یک شکل گسترده است.

رفت و برگشت در اتوکد – 16
مرحله هفدهم: برای مشاهده موفقیت آمیز ، به قسمت کنترل های Visual Style این نرم افزار بروید و روی آن کلیک کنید.

رفت و برگشت در اتوکد – 17
مرحله 18: یک لیست کشویی باز می شود ، روی گزینه Shaded در لیست کشویی کلیک کنید.

رفت و برگشت در اتوکد – 18
مرحله 19: اکنون به محض کلیک بر روی گزینه shaded به این شکل در می آید. شما می توانید با گزینه دیگری برای سبک های مختلف نیز همراه باشید.
مرحله 20: حالا بیایید سایر گزینه های فرمان جارو را تحلیل کنیم. برای گزینه های دیگر ، با کلیک بر روی آن ، از منوی Draw در صفحه Home یک دستور مستطیلی می گیریم.

رفت و برگشت در اتوکد – 20
مرحله 21: و یک مستطیل به هر اندازه رسم کنید سپس به View Control این نرم افزار رفته و بر روی آن کلیک کنید. اکنون بر روی گزینه front در لیست کلیک کنید.

رفت و برگشت در اتوکد – 21
مرحله 22: اکنون دستور Arc را از منوی Draw از صفحه Home این نرم افزار برداشته و در هر ابعادی قوس را رسم کنید.

رفت و برگشت در اتوکد – 22
مرحله 23: از گزینه View controls دوباره به نمای ایزومتریک SW برگردید و دوباره دستور Sweep را از منوی Create در صفحه Home این نرم افزار دریافت کنید. مستطیل را با دستور sweep انتخاب کرده و کلید Enter را فشار دهید.

رفت و برگشت در اتوکد – 23
مرحله 24: اکنون به جعبه پارامترهای دستور Sweep که در پایین پنجره کار قرار دارد بروید و A را اینجا تایپ کنید و دکمه Enter صفحه کلید را فشار دهید.

رفت و برگشت در اتوکد – 24
مرحله 25: اکنون از شما می پرسد که آیا می خواهید تراز گسترده را در قسمت عمودی ترسیم کنید یا خیر. با فشار دادن کلید Y روی صفحه کلید در این کادر ، بله بگویید و سپس کلید Enter را فشار دهید.

رفت و برگشت در اتوکد – 25
مرحله 26: سپس مسیری را انتخاب کنید که قوس در نقاشی ما باشد و چنین شکلی را ترسیم کند.

رفت و برگشت در اتوکد – 26
مرحله 27: حالا بیایید ببینیم اگر به گزینه هم ترازی نه بگوییم چه اتفاقی می افتد. دوباره همان شکلی را که قبلا ترسیم کردیم بکشید.

مرحله 28: دوباره دستور رفت و برگشت را انتخاب کرده و یک مستطیل را انتخاب کنید و سپس دکمه Enter را از صفحه کلید فشار دهید. اکنون دکمه ‘A’ را فشار دهید و سپس دکمه Enter را روی صفحه کلید فشار دهید.

رفت و برگشت در اتوکد – 27
مرحله 29: حالا او در مورد گزینه هم ترازی از شما بله یا خیر خواهد پرسید. این بار با تایپ کردن N در جعبه پارامترها و فشار دادن دکمه Enter صفحه کلید نه می گویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا