دسته‌بندی نشده

نگاهی به جعبه ابزار در آموزش سالیدورک

از آنجایی که جعبه ابزار Cimlogic SOLIDWORKS به عنوان یک مکمل طلا برای شریک انتشار خود در سال 1999 تأیید شده بود ، در سال 2011 تغییرات عمده ای از جمله خرید جعبه ابزار Cimlogic SOLIDWORKS ایجاد شد.

جعبه ابزار ابزاری برای خودکار سازی و استاندارد کردن استفاده از اجزای خریداری شده به عنوان رابط از کتابخانه استاندارد اجزا شده است. در این مقاله آموزش رایگان سالیدورک 2016 به نحوه پیکربندی جعبه ابزار SOLIDWORKS و استفاده حداکثری از آن برای سازمان شما خواهیم پرداخت.

جعبه ابزار مجهز به SOLIDWORKS Professional و Premium است. جعبه ابزار یک پلاگین است ، به این معنی که با انتخاب آن پلاگین ها می توان آن را در لیست ابزارها در SOLIDWORKS فعال کرد. دو افزونه در ارتباط با جعبه ابزار وجود دارد: کتابخانه جعبه ابزار SOLIDWORKS و ابزار جعبه ابزار SOLIDWORKS.

پیوست های SOLIDWORKS.

علاوه بر فعال کردن افزونه هنگام دانلود آموزش سالیدورک پیشرفته ، می توانید مسیر پوشه Hole / Toolbox را در ابزار> تنظیمات سیستم پیکربندی کنید.

سوراخ اصلی / جعبه ابزار در تنظیمات سیستم.

مسیر نصب پوشه Hole / Toolbox هنگام نصب SOLIDWORKS نمایش داده می شود ، اما در صورت لزوم بعداً قابل تغییر است. به عنوان مثال ، اگر این پوشه به درایو شبکه منتقل شود.

در حالت ایده آل ، برای یک برنامه چند کاربره ، این پوشه باید روی درایو شبکه باشد و همه کاربران باید جعبه ابزار / سوراخ ابزار مخصوص خود را در این مکان داشته باشند.

برای سازمان هایی که از بسته های مدیریت داده مانند SOLIDWORKS PDM استفاده می کنند ، ممکن است مکان شبکه مشترک مورد نیاز نباشد ، زیرا ممکن است از سوراخ جعبه ابزار / نسخه پشتیبان تهیه شده و نسخه محلی پنهان باشد. با اجرای یک جادوگر سوراخ / جعبه ابزار مشترک ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که همه کاربران از تنظیمات یکسان برای جعبه ابزار برخوردار هستند.

جادوگر سوراخ SOLIDWORKS و جعبه ابزار پوشه یکسانی دارند ، زیرا برخی از پرونده های ارجاع مشابه را به اشتراک می گذارند.

پس از فعال کردن افزونه و تنظیم مسیر صحیح ، می توانید از قسمت Design Library در پنجره کار SOLIDWORKS به اجزای جعبه ابزار دسترسی پیدا کنید.

کتابخانه جعبه ابزار.

محتوای موجود از منوی جعبه ابزار به نحوه تنظیم جعبه ابزار بستگی دارد. ما می توانیم جعبه ابزار را با استفاده از تنظیمات جعبه ابزار پیکربندی کنیم. با انتخاب پیکربندی از تب HOLIDWORKS System Options / تب Hole Wizard می توانید به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات جادوگر سوراخ / جعبه ابزار در گزینه های سیستم.

تنظیمات جعبه ابزار را می توان از برنامه> SOLIDWORKS #### اجرا کرد (جایی که #### نشان دهنده نسخه SOLIDWORKS است ، به عنوان مثال SOLIDWORKS 2018).

تنظیمات جعبه ابزار شامل 5 مرحله است.

 

در همه مراحل مشترک نوار منو است که می توانید تغییرات را در آن ذخیره کنید و جایی که می توانیم بین مراحل و صفحه اصلی حرکت کنیم.

تنظیمات منوی جعبه ابزار.

سطح 1:

اولین قدم جایی است که ما تنظیمات مربوط به جادوگر سوراخ را تعریف می کنیم. در این مرحله می توانیم تعریف کنیم که کدام استاندارد در دسترس خواهد بود.

استانداردهای جادوگر سوراخ.

از هر استاندارد می توان انواع حفره ها را مشخص کرد.

انواع سوراخ

سپس مشخص کنید کدام زیر مجموعه در دسترس خواهد بود.

انواع فرعی سوراخ ها.

سطح 2:

در مرحله دوم ، ما تعریف می کنیم که چه سخت افزاری مانند پیچ ​​و مهره در دسترس خواهد بود. این فرآیند مشابه روشی است که برای تعریف سوراخ های جادوگر سوراخ موجود استفاده می شود. همانند فاز جادوگر سوراخ ، ما دستگاه ها ، نوع جز component و یک یا چند زیرگروه را تعریف می کنیم.

پیکربندی اجزای جعبه ابزار.

توجه به این نکته مهم است که به جز پیچ و مهره ، اجزای جعبه ابزار دیگری نیز وجود دارد.

اجزای جعبه ابزار.

با محدود کردن اجزای سوراخ جادوگر و م toolلفه های ابزار ، محدودیت دسترسی کاربر به اجزای استاندارد را داریم. این ممکن است کاربران را از استفاده فقط از اجزای نگهداری شده توسط شرکت شما محدود کند. این امر به ویژه برای کارمندان جدید که هنوز با فرایندهای سازمان شما آشنا نیستند می تواند مفید باشد.

فراتر از محدود کردن م componentsلفه های جعبه ابزار موجود ، در مرحله 2 می توانیم خصوصیات استاندارد این ملفه ها را تغییر دهیم. این شامل خصوصیات سفارشی ، شماره جز numbers و توضیحات است.

ویژگی های استاندارد جعبه ابزار.

در بخش Properties Standard می توانید جنبه های مختلف مboxلفه جعبه ابزار را کنترل کنید. در برگه General می توانید توضیحات و نام فایل را تغییر دهید. در اینجا فرصت دیگری داریم تا مشخص کنیم که آیا م componentلفه جعبه ابزار در دسترس خواهد بود یا خیر.

خصوصیات استاندارد عمومی.

برگه های موجود به نوع م componentلفه جعبه ابزار بستگی دارد. از آنجا که بیشتر پیچ ها و پیچ ها متداول ترین هستند ، نگاهی خواهیم انداخت به برخی از زبانه های موجود برای این قطعات.

در برگه Size می توانیم اندازه های گیره انتخاب شده را فعال یا غیرفعال کنیم. ما همچنین می توانیم اندازه را اضافه یا حذف کنیم ، و جنبه های مختلف هر اندازه را کنترل کنیم ، مانند مقادیر ابعاد.

تقریباً مربوط به اندازه است و شامل بسیاری از گزینه های مشابه ، طول است.

طول بست.

مانند اندازه و طول ، می توانید داده های رشته را نیز تنظیم کنید.

داده های رشته ای

همانطور که گفته شد ، جنبه هایی که می توانند برای م componentsلفه های جعبه ابزار تعریف شوند ، به م customلفه سفارشی بستگی دارند.

با کلیک روی “افزودن خاصیت سفارشی جدید” می توانید خصوصیات سفارشی را برای م componentلفه جعبه ابزار تنظیم کنید.

یک ویژگی سفارشی اضافه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا