دسته‌بندی نشده

نحوه کار با سایه ها در آموزش لایت روم

در این مطلب آموزش لایت روم با هم نحوه کار با سایه ها در نرم افزار ادوبی لایت روم را یاد می گیریم و عکس خود را با لایت روم ادیت می کنیم. عکس های شما در رنگ های متنوعی ، از روشن تا تاریک ارائه می شوند. بعد از این پردازش ، من در این آموزش لایت روم به شما نحوه استفاده از قسمتهای تاریک را نشان می دهم.
بیایید آموزش لایت روم را شروع کنیم و ببینیم که چگونه از Lightroom برای تغییر سایه و سیاه استفاده کنیم.

تفاوت سیاه و سایه در نرم افزار لایت روم چیست؟
مطالب آموزش لایت روم می گوید که سیاه و سایه ها می توانند شبیه هم باشند. اما درک تفاوت بین آنها مهم است. افراد سیاه پوست در عکسهای شما مناطقی با نور صفر هستند. آنها چنان تاریک هستند که جزئیات این مناطق از بین می رود. مخاطب چیزی در آنها نمی بیند.
سایه ها مناطقی هستند که در عکس تاریک هستند اما برخی از جزئیات را حفظ می کنند. علاوه بر این ، سایه ها نباید سیاه یا خاکستری باشند ، می توانند از هر رنگی باشند.
یک نمای ساحلی شگفت انگیز با فلش هایی که به سمت سایه ها و سیاه روی صخره را نشان می دهد
گرفتن سایه ها و سیاه های مناسب از دوربین می تواند کمی پیچیده باشد. خوشبختانه می توانید با مهارت کافی برای کار با لایت روم که با استفاده از آموزش لایت روم به دست می آورید، آنها را در نرم افزار لایت روم ویرایش کنید!
کنترل سیاه و سایه به شما امکان می دهد از دامنه تونال تصویر بهتر استفاده کنید. به عنوان مثال ، سایه ها و مشکی ها ممکن است پس از پردازش تغییر کنند تا کنتراست افزایش یابد. یا می توانید به جای آن تصویر خود را سبک کنید.
حتی می توانید سایه هایی را که قسمت های مهم تصویر شما را پنهان می کنند حذف کنید.

در آموزش لایت روم، سیاه و سایه ها را با هیستوگرام Lightroom بخوانید

قبل از شروع به ویرایش سایه ها و رنگ های سیاه Lightroom ، خوب است که آنها را تشخیص دهید. یک روش عالی برای این کار استفاده از هیستوگرام Lightroom است. این گرافی است که سایه ها ، هایلایت ها و میانه های حالت تصویر شما را نشان می دهد. در مطالب lynda هم می توانید بیشتر در مورد هیستوگرام هنگام کار با نرم افزار لایت روم بخوانید.
محور افقی نشان دهنده دامنه تونال است. عدد 0 در سمت چپ محور با سیاه خالص مطابقت دارد. سیاه و سایه ها در سمت چپ هیستوگرام نمایش داده می شوند.
تا اینجای آموزش لایت روم، 255 در سمت راست حداکثر مقدار است و سفید خالص است. اگر نشانگر ماوس را روی هیستوگرام قرار دهید ، Lightroom ناحیه صدا را تشخیص می دهد و آن را در یک منطقه سایه دار مشخص می کند.
عکس صفحه از هیستوگرام اتاق نور – با استفاده از سایه ها و سیاه پوستان در اتاق نور
شما ممکن است با اشکال مختلف هیستوگرام روبرو شوید. هیستوگرام با بیشتر سایه ها در وسط و سایه ها یا هایلایت های زیاد زیاد در معرض دید قرار گرفته است.
اگر هیستوگرام در قسمت سیاه فاصله داشته باشد (میله ها به 0 نمی رسند) ، به این معنی است که هیچ سیاه پوستی واقعی ندارد و سایه کم یا کمی دارد. این را می توانید در حین آموزش لایت روم در عکس هایی پیدا کنید که زیاد در معرض نمایش قرار نگرفته اند.
عکس صفحه از ویرایش عکس یک اسکله در روشنایی – با استفاده از سایه ها و سیاه پوستان در لایتروم
اگر هیستوگرام بیشتر در سمت چپ باشد ، به این معنی است که سایه ها و سیاه پوستان زیادی وجود دارد. این نمونه تصاویر غیر نوردهی است.
عکس صفحه کار با سایه ها و سیاه پوستان در Lightroom
آیا در آموزش لایت روم این اتفاق به معنای اشتباه بودن یا بد بودن این تصاویر است؟ اگر به دنبال تصویری بیش از حد در معرض نور یا نوردهی کم برای اهداف خلاقانه هستید ، بسیار خوب است.
اما اگر هدف شما این نبود ، باید سیاه و سفیدها و سایه ها را پس از پردازش به کمک آموزش لایت روم اصلاح کنید.

گزینه کنترل سایه را فعال کنید تا سیاه پوستان را کنترل کنید
برش زمانی اتفاق می افتد که شما هیچ اطلاعاتی در سایه نداشته باشید و هیچ جزئیاتی نداشته باشید. در مناطق بریده شده امکان بازیابی جزئیات وجود ندارد زیرا آنها داده ها را از دست داده اند.
شما می خواهید با برش سایه از مناطق بزرگ در تصویر جلوگیری کنید. به همین دلیل نرم افزار لایت روم سیستمی دارد که  هنگام ادیت عکس به شما هشدار می دهد.
با آموزش لایت روم یاد بگیرید که این چگونه کار می کند
با کلیک روی نماد پیکان در گوشه بالا سمت راست هیستوگرام ، برش سایه را فعال کنید. Lightroom سیاه و سفیدهای خرد شده را با علامت گذاری به رنگ آبی به شما نشان می دهد.
عکس صفحه کار با سایه و سیاه در نرم افزار Lightroom – سایه زنی
اما آیا واقعا برش بد است؟
بستگی به محل برش دارد. اگر در ناحیه کلیدی تصویر نباشد ، چندان مرتبط نخواهد بود. علاوه بر این ، ممکن است بخواهید برش را برای اهداف هنری هنگام کار با لایت روم افزایش دهیدکه این را از طریق آموزش لایت روم می آموزید. برای یادگیری ترفندهای کاملتر آموزش لایت روم می توانید CLICK HERE را فشار دهید و به دوره های آموزشی لایت روم دسترسی داشته باشید.

با استفاده از نوار لغزنده نوردهی ، محدوده تونال تصویر خود را کنترل کنید
اگر سیاه پوستان بیش از حد سیاه هستند ، می توانید نوردهی را افزایش دهید تا برخی از جزئیات سیاه پوستان را بازیابی کنید.
هنگام آموزش لایت روم و کار با نرم افزار light room این در شرایط مخالف نیز صدق می کند: اگر سیاه پوستان واقعاً سیاه پوست نیستند (و بیشتر خاکستری نیستند) ، می توانید میزان نوردهی را کاهش دهید.
عکس صفحه کار با سایه و سیاه در Lightroom – نشانگر قرار گرفتن در معرض
از آموزش light room به خاطر داشته باشید که تغییرات در نوردهی بر روی تصویر کلی تأثیر می گذارد.
اگر بخواهید فقط با سیاه ها و سایه ها مطابقت داشته باشید آموزش light room چه می گوید؟
عکس صفحه کار با سایه و سیاه در Lightroom – نشانگر قرار گرفتن در معرض
شما می توانید سیاه و سفید و سایه ها را با استفاده از نوار لغزنده آنها در صفحه اصلی ماژول Develop ویرایش کنید. روش دیگر برای ویرایش آنها استفاده از منحنی تن است.
کار با اسلایدرها آسانتر است و بعداً گزینه منحنی تن را مشاهده خواهیم کرد.

آموزش لایت روم برای یادگیری نحوه استفاده از سایه های لایت روم در  و لغزنده های سیاه برای کنترل بهتر
با نوار لغزنده سیاه می توانید نقاط سیاه را در تصویر تنظیم کنید. این نوار لغزنده به شما امکان می دهد محل لبه سمت چپ هیستوگرام را تعیین کنید.
هرچه به لبه نزدیکتر باشد ، سیاه تر می شود. اگر فاصله زیادی داشته باشید ، سیاه پوستان “خاکستری” تر خواهند شد. اگر از لبه عبور کنید ، از سیاه پوستان عکس خواهید گرفت.

خب به انتهای این مقاله آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) رسیدیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا