دسته‌بندی نشده

معرفی مقاله مربوط به مدل ارزشیابی دارایی نامشهود به کمک داده های پانل

بررسی اجمالی

در این مقاله ، ما یک مدل ارزیابی دارایی نامشهود را با استفاده از داده های پانل طراحی می کنیم و به طور تجربی اعتبار مدل را بررسی می کنیم. رویکرد داده های پانل یک روش ارزیابی است که از اثرات خاص شرکت مشاهده نشده بر اساس تجزیه و تحلیل پانل استفاده می کند. مدل ما ابتدا تابع تولید را با استفاده از تجزیه و تحلیل پانل تخمین می زند و سپس تابع هزینه را با استفاده از رویکرد دوگانگی توسعه می دهد.

سپس از اثرات ثابت برای تخفیف ارزش افزوده و هزینه های ناشی از دارایی های نامشهود استفاده کنید. تجزیه و تحلیل تجربی با استفاده از مدل ، مقادیر برآورد شده پارامتر تابع سود غیر خطی را که شامل تابع تولید و تابع هزینه است ، با مقادیر پارامتر فقط تابع تولید مقایسه می کند ، که پس از تبدیل لگاریتمی به صورت خطی در می آید ، و این دو به طور کلی شبیه به هم هستند. علاوه بر این ، ارزش بازار یک سهام بیشتر با ارزش دفتری سهام و ارزش دارایی نامشهود ارتباط دارد تا ارزش دفتری سهام به تنهایی. این نتایج از اعتبار مدل برای ارزیابی دارایی های نامشهود پشتیبانی می کنند.

این مدل در عمل به راحتی قابل استفاده است و بر اساس یک ایده ساده ساخته شده است. با توجه به اینکه ارزش داراییهای نامشهود بیش از پیش اهمیت پیدا می کند ، لازم است این مدل را بیشتر بحث کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا