دسته‌بندی نشده

معرفی مقاله مربوط به سرمایه انسانی در اشتغال زایی اجتماعی و تجاری

چکیده

با توسعه تحقیقات در زمینه سرمایه انسانی و ورود به مبحث اشتغال زایی ، ارزش آفرینی و اشتغال اجتماعی نیاز به تعدیلات مختلف سرمایه انسانی برای ایجاد اشتغال تجاری دارد. ما یک چارچوب چند سطحی را براساس تفاوت بین اشتراکات بین زمینه های اشتغال اجتماعی و تجاری تجزیه و تحلیل کردیم. از جمله ، می توان به تأثیر سرمایه انسانی عمومی و سرمایه انسانی خاص ، سرمایه انسانی و اثر تنظیم کننده آن بر رابطه بین سرمایه انسانی کارآفرین اشاره کرد. سرمایه انسانی از نظر اشتغال زایی از اشتغال تجاری مهمتر است. سرمایه اشتغال اجتماعی عموماً مبتنی بر سرمایه انسانی است که به قوانین و مقررات حاکم بر کشور بستگی دارد.

در کارآفرینان اجتماعی همیشه ارزش آفرینی وجود دارد ، اما به آن کارآفرینی تجاری نمی گویند. آنها کالاها و خدمات در بازار دارند و توسط دولت پشتیبانی می شوند. برای این منظور ، آنها هدفشان ایجاد رفاه اجتماعی است. در عین حال حفظ سرمایه گذاری آن یکی از عوامل کلیدی است. در مقابل ، کارآفرینان تجاری به دنبال به حداکثر رساندن رفاه خصوصی و کسب سود برای خود هستند. برخی از ارزشها در کارآفرینی اجتماعی ایجاد می شوند. بنابراین ، آنها مستقیماً در معاملات بازار ثبت نمی شوند ، بلکه هدف خودشان است ، بلکه به دنبال تأثیر خارجی مثبت بر جامعه هستند ، نه اینکه علیه خودشان باشند. از آنجا که کارآفرینی اجتماعی و تجاری اهداف مختلفی را دنبال می کند و ارزش های مختلفی را در این روند ایجاد می کند ، باید برخی مهارت های لازم ارائه شود ، اما کارآفرینی موفق نیز ممکن است به مهارت ها و توانایی های دیگری برای وجود در جامعه و تجارت نیاز داشته باشد.

Abstract

We advance research on human capital and entrepreneurial entry and posit that, in order to generate value, social entrepreneurship requires different configurations of human capital than commercial entrepreneurship. We develop a multilevel framework to analyse the commonalities and differences between social and commercial entrepreneurship, including the impact of general and specific human capital, of national context and its moderating effect on the human capital-entrepreneurship relationship. We find that specific entrepreneurial human capital is relatively more important in commercial entrepreneurship, and general human capital in social entrepreneurship, and that the effects of human capital depend on the rule of law.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا