دسته‌بندی نشده

معرفی مقاله در زمینه ی مدل سازی اختلال رفتاری

چکیده

در این مقاله ، پیش زمینه رفتار سازمانی و روانشناسی صنعتی ، که از عناصر فردی تشکیل شده است ، زمینه را برای توسعه و آزمایش تأثیر مدل عوامل فردی بر اختلال شنوایی فراهم می کند. در طی تجزیه و تحلیل منظم اثرات مستقیم و غیرمستقیم ، حسابرسی از مدیران حسابرس ثبت شده معمولاً از مدل توصیفی پشتیبانی می کند. به طور کلی ، نتایج نشان می دهد حسابرسانی که به دلیل تخلف پذیرفته می شوند به احتمال زیاد تحت کنترل خارجی قرار می گیرند و اخراج می شوند. نتایج ممکن است برای کنترل مکانیسم های کنترل اجتماعی و اختلالات رفتاری مرتبط با رشد انسانی مفید باشد.

مقدمه

گروه اثربخشی حسابرسی توسط هیئت نظارت عمومی AICPA برای آزمایش مسئله کیفیت ممیزی ایجاد شد. این گروه اطلاعات مربوط به مشاهدات گروهی و نظرسنجی های کارشناسان مالی ، حسابرسان داخلی و متخصصان حسابرسی خارجی را جمع آوری کرد. یافته های آنها نشان می دهد که اختلال رفتار حسابرسی (DA) برای حرفه حسابرسی. DA می تواند بر روی سودآوری شرکت های حسابداری دولتی ، برای انجام به موقع کار حرفه ای با کیفیت و ارزیابی دقیق نتایج اثر مخربی داشته باشد. بر اساس این معماها ، گروه کارایی حسابرسی توصیه می کند که مدیریت ریسک های احتمالی در صورت فشار بیش از حد به موسسات حسابرسی باید از اولویت ویژه م forسسات حسابرسی باشد. همچنين به شركتها توصيه مي شود كه ميزان فشار زمان بر روي مسائل حسابرسي و موفقيت در كنترل اين فشار را ارزيابي كنند. سرانجام ، ذینفعان گروه شرکتی و سایر کارکنان نظارتی باید در مورد اقدامات انجام شده در مدیریت فشار زمان راهنمایی و عمل کنند.

Abstract

In this study, the organisational behaviour comprises of individual factors and industrial psychology literatures provide the basis for the developing and testing an individual factors’ model over dysfunctional audit behaviour. Using a path analysis for direct and indirect effects, survey results from the registered Audit Managers generally support the explanatory model. Overall, the results indicate that auditors who are more accepting dysfunctional behaviour tend to possess an external locus of control and exhibit higher turnover intentions. The results can be useful in the operational and management control mechanism of human and social developments relating to dysfunctional behaviour issues.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا