دسته‌بندی نشده

معرفی مقاله در حوزه ی پیگیری امور مالی

خلاصه

در این مقاله ، یک مدل فرم کاهش یافته برای ترکیب نقدینگی پویا و قیمت دارایی ارائه شده است. از الگوهای بازخورد خودمحوری برای ایجاد اعتبار و ارزش بازار و دارایی های مالی به عنوان وثیقه وام های بانکی استفاده می شود (اصطلاحاً شتاب دهنده مالی استفاده می شود و از طریق یک فرآیند تصادفی غیر خطی ترکیب می شود ، پویایی انفجاری در متغیرهای مالی که در مدت زمان محدودی تغییر مسیر می دهد. این شکل از سقوط بازار است که می تواند با یک فرایند سقوط غیر خطی با سیگنال های سیگنال معکوس همراه باشد. سبک پویا شتاب دهنده مالی را به یک مدل اقتصاد کلان نزدیک می کند ، ما آن را بررسی می کنیم تا اقتصاد واقعی و مداخلات را تعیین کنیم. سرانجام ، با استفاده از مفاهیم مدل پیشنهادی در مورد پویایی سودآوری دارایی های مالی ، ما فرایند GARCH را پیشنهاد می دهیم ، که می تواند برای شناسایی هشدارهای اولیه حباب استفاده شود.

مقدمه

در سیستم پولی فعلی ما ، نقدینگی با اعتبار صادر شده توسط “سیستم های بانکی” به طور عمده در نظر گرفته می شود. از جمله سیستم بانکی سایه ، سیستم مالی جدید و سایر موسسات مالی. ایجاد اعتبار چرخه ای است که غالباً توسط افرادی که مشغول فعالیتهای اقتصادی و ثروتمند هستند امکان پذیر می شود. در عین حال ، فضای داخلی در ادبیات سیاسی به خوبی ثبت شده است (مانند IMF 2000 ، IS 2001). با این حال ، تنها در چند مطالعه سعی شده تا رابطه بین پویایی نقدینگی و وقایع رونق در بازارهای مالی به طور رسمی ارزیابی شود.

Follow the money: The monetary roots of bubbles and crashes

a b s t r a c t

A reduced form model for the join dynamics of liquidity and asset prices is proposed. The self-reinforcing feed- back between credit creation and the market value of the financial assets employed as collateral in the bank loans (the so called financial accelerator) is modeled by a coupled non-linear stochastic process. We show that such non-linear interaction produces explosive dynamics in the financial variables announcing a regime change in finite time in the form of a market crash which can also be modeled by the same coupled non-linear stochastic process with inverted signs. Casting the financial accelerator dynamics into a highly stylized macroeconomic model, we study its macro-dynamics implications for real economy and for monetary policy interventions. Finally, by exploiting the implications of the proposed model on the dynamics of financial asset returns, we introduce an extension of the GARCH process, that can provide an early warning identification of bubbles

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا