دسته‌بندی نشده

معرفی مقاله درباره ی در هم تنیدگی شغلی، تعهد به کار و تمایل به ترک شغل کارکنان

چکیده

جهت گیری: اقتصاد جهان روز به روز بیشتر آموزش می یابد و سرمایه فکری اکنون به عنوان یک منبع انسانی در نظر گرفته می شود که به سازمان ها یک مزیت رقابتی می بخشد. سطح بالای گردش مالی در آموزش عالی و اهمیت حفظ کارکنان نگرانی هایی هستند که منجر به افزایش علاقه به متغیرهای روانشناختی مانند اشتغال و امنیت شغلی شده اند.
هدف مطالعه: هدف از این مطالعه بررسی رابطه بین اشتغال ، اشتغال و قصد کارکنان دانشگاه برای کار است.

انگیزه تحقیق: با توجه به اضطرابهای سازمانی حفظ کارکنان تحصیل کرده در فضای آموزش عالی امروز ، بررسی چگونگی تأثیر اشتغال و اشتغال کارکنان بر قصد کار آنها مهم است.
طراحی تحقیق ، روش و روش: یک مطالعه مقطعی عددی در یک دانشگاه آفریقای جنوبی روی یک نمونه هدف بعید از کارکنان دانشگاهی و غیر دانشگاهی انجام شد (153 = N). معماهای کلیدی: تجزیه و تحلیل همبستگی ، روابط مهم بین اشتغال ، اشتغال و اهداف گردش مالی را نشان داد. چندین تحلیل رگرسیون نشان داده است که روابط سازمانی و فداکاری به طور قابل توجهی و منفی اهداف گردش مالی را پیش بینی می کنند. نتایج تمرین / مدیر: در تدوین استراتژی حفظ ، متخصصان مدیریت و منابع انسانی باید تشخیص دهند که چگونه اشتغال و اشتغال بر انگیزه کارکنان آموزش عالی تأثیر می گذارد. اهدا: این معماها شامل دانش جدید ارزشمندی است که می تواند برای حفظ کارکنان در یک محیط آموزش عالی مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا