دسته‌بندی نشده

معرفی مقاله با عنوان “چه وقتی سرمایه گذاران کارآفرین دروغگو را می بخشند؟”

خلاصه

چندین مطالعه نشان داده است که کارآفرینان برای افزایش احتمال به دست آوردن منابع مورد نیاز برای توسعه یا نجات شرکت های خود ، به سرمایه گذاران دروغ می گویند. در این مقاله ما چارچوبی را پیشنهاد می دهیم که به یک سرمایه گذار که در گذشته یک کارآفرین با او دروغ گفته است اجازه می دهد تا در ازای پایان دادن به یک رابطه به دروغ یک کارآفرین پاسخ دهد. با ترکیب تحقیقات قبلی در روانشناسی رشد ، تحمل و نظریه ذینفعان ، ما مشخص کردیم که ارزش روابط سرمایه گذار و خطر سو استفاده از عوامل کلیدی است که یک سرمایه گذار بر اساس دروغ کارآفرین تصمیم می گیرد.

خلاصه اجرایی

سرمایه گذاران (کسانی که منابع مالی را به امید کسب سود تأمین می کنند) یکی از مهمترین ذینفعان کارآفرینی هستند که مأموریت آن دستیابی به منابع مورد نیاز برای پس انداز یا رشد شرکت است. بنابراین ، از کارآفرینان انتظار می رود که با سرمایه گذاران با احترام رفتار کنند و تصویری درست و صادقانه از فعالیت اقتصادی به آنها ارائه دهند. برخلاف تصور بسیاری از افراد ، تحقیقات نشان داده است که کارآفرینان همیشه اطلاعات دقیقی درباره فعالیت اقتصادی ارائه نمی دهند. در عوض ، کارآفرینان اطلاعاتی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند که می خواهند دستکاری کنند یا اطلاعات را عمداً خراب می کنند تا به سرمایه گذاران جنبه های منفی فعالیت اقتصادی خود نشان دهند که ممکن است مانع از مشارکت سرمایه گذار شود.

Abstract

A growing literature suggests that some entrepreneurs lie to investors in order to improve the likelihood of acquiring resources needed for firm survival and growth. We propose a framework outlining the conditions that may enable an investor who has been told a lie by an entrepreneur to respond with forgiveness rather than by withdrawing from the relationship. Integrating the literatures on evolutionary psychology, forgiveness, and stakeholder theory we argue that investor’s appraisals of expected relationship value and expected exploitation risk are the key antecedents to an investor’s decision to forgive an entrepreneur’s lie

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا