پایان نامهجزوات درسیدروس عمومیدسته‌بندی نشدهرشته اقتصادرشته حقوقرشته مهندسی برق و الکترونیکرشته مهندسی فناوری اطلاعاترشته مهندسی کامپیوتر

روند نوشتن مقاله به چه صورت است؟

فرایند نوشتن مقاله

همانطور که در مقدمه کتاب بیان کردیم، نوشتن یک فرایند است. یک نوشته خوب نیازمند یک پیش نویس خوب است. پیش از آن که قلم به دست گیرید و شروع به نوشتن کنید و یا این که انگشتانتان را روی صفحه کلید بغلتانید و نوشته خود را تایپ کنید باید تصویر ذهنی واضح و روشنی از آن چه که می خواهید بنویسید در ذهن داشته باشید. این امر، مستلزم آن است که پس از آن که قلم به دست گرفتید، بتوانید آن تصویر ذهنی خود را درست و کامل روی کاغذ بیاورید. فرایند تجدید نظر و ویراستاری نیز بسیار حائز اهمیت است و به شما کمک می کند تا واضح و روشن، منظور خود را بنویسید.

ابتدا باید پیش نویس ارسال کنید و قبل از شروع به نوشتن ، پست اصلی خود را برنامه ریزی کنید.

بنابراین ، شما نیاز دارید:

موضوع خود را با ظرافت انتخاب کنید.
هدف اصلی خود را مشخص کنید.
تحقیق کنید
شوک عاطفی خود را با نوشتن بیان کنید.
نامه خود را سازماندهی کنید.

بعد از این مرحله نوبت به نوشتن کد منبع می رسد. شما باید پیش نویس لایحه ای را در مورد چک ارائه دهید. هنگام نوشتن چک ، لازم نیست از اصطلاحات خیلی رسمی استفاده کنید یا سعی کنید بدون خطا در نوشتن خود را حفظ کنید. بعداً می توانید پست خود را ویرایش کنید. شایان ذکر است که شما باید معنای خود را بهتر در نامه نشان دهید. به عبارت دیگر ، اگر به دنبال راه حل یا رویکرد جدید هستید ، وقت آن است که تفکر خود را گسترش دهید. این تنها دلیلی است که شما نباید نوشتن خود را به حاشیه برسانید. (البته اگر نقصی در رویکرد خود مشاهده کردید یا نیاز به تحقیق بیشتری دارید ، وقت آن است که برگردید و مقاله خود را برطرف کنید)

مرحله بعدی در فرآیند نوشتن مقاله: زمان ویرایش پیش نویس و شروع بازنویسی است و پس از بازنویسی ، باید ویرایش را انجام دهید. شما باید متن خود را متناسب با نیاز مخاطبان خود بازنویسی کنید. شما باید در مورد سطح انتخاب واژگان خود صحبت کنید. (سطح رسمیت کلمات انتخابی شما). به همین ترتیب ، هنگام نوشتن مقالات علمی ، باید اختصاراتی مانند (it = it is) را حذف یا تغییر دهید. شما باید در مورد میزان توضیحات لازم در مقاله بحث کنید (توضیحات شما باید مربوط به مخاطبان شما باشد و باید زمینه خوبی را در ذهن داشته باشید و واژگان تخصصی خود را شناسایی کنید). وقت آن است که عناصر اضافی مانند نمودارها ، نمودارها ، ضمائم و نکات و پیوندهای نوشتن را به مقاله اضافه کنید. سرانجام ، مهم است که شما الزامات مجله ای را که در آن ثبت شده اید ، رعایت کنید.

اگر ضعیف بنویسید ، مقاله شما بی ربط است و فقط جنبه تشریفاتی دارد. شما باید مقاله خود را ویرایش کنید و دستور زبان و هجی را بررسی کنید. شما باید مقاله خود را دوباره بخوانید تا ببینید متن شما چقدر واضح و روشن است.

از خود بپرسید: “منظور من واقعاً چیست؟” “آیا می توانم دیدگاه خود را به خوبی منتقل کنم؟” شما باید از اغراق پرهیز کرده و کلمات غیرضروری را از متن حذف کنید.

در مراحل نوشتن مقاله ، باید آن را از نظر صحت و دقت بررسی کنید. آیا اشتباهات واضحی در نامه شما وجود دارد؟ (آیا تاریخ های تولد صحیح هستند؟ آیا اعداد صحیح هستند؟ آیا در نامه خود از تعاریف دقیق استفاده می کنید؟)

به نظر کافی می رسد ، اما شما باید ایده اصلی مقاله را حفظ کنید. لاف نزن. مقاله را به صورت لفظی و صحیح بخوانید ، سپس دوباره بنویسید. بنابراین ، نقد منطقی و انتقادی مقاله خود را در حدود شش هفته طول می کشد.

جدول ها وشکل ها در فرایند نوشتن مقاله

علاوه بر متن ، یک مقاله معمولاً دارای اطلاعات دیگری است که ساختار داده ها را به گونه ای منظم تنظیم می کند تا دسترسی به آن آسان شود. اطلاعات بیشتر را می توانید در متن و در پیوست مقاله بیابید.

جداول: یک جدول معمولاً داده ها یا آمار را نشان می دهد. جداول با استفاده از ستون ها از بالا به پایین و ردیف ها از دو طرف طراحی شده اند.

نمودارها و نمودارها: نمودار داده ها را به صورت بصری ارائه می دهد. نمودارهای میله ای (معمولاً با ستون های عمودی) یا نمودارهای خطی از نمودارهای محبوب هستند. نمودارهای میله ای معمولاً مقادیر مربوطه را در نقاط انتخاب شده نشان می دهند و برای تمرکز روی داده های خاص مفید هستند. از طرف دیگر ، یک نمودار خط ، تصویر بهتری از تغییر به ما می دهد.

نمودارها: نمودار همانطور که از نامش پیداست نوعی نقشه است. (نقشه هواشناسی با خطوط میله ای یا نقشه های دیگری که عمق را نشان می دهد.) در نوشتن مقالات دانشگاهی ، معمول ترین نمودار یک نمودار دایره ای است که آمار قوس های دایره ای را نشان می دهد. (کل دایره 100٪ است.) این ابزار ابزاری بصری و مفید برای انجام فرایندهای مقایسه ای است.

نمودارها: برای توضیح سریع موضوع می توان از نمودار استفاده کرد. غالباً از نمودار خطی یا شکسته استفاده می شود. به عنوان مثال ، از نمودارهای شماتیک برای نشان دادن سیم کشی دستگاه های الکترونیکی نیز استفاده می شود. از نمودارها برای نشان دادن آزمایش یا نقشه طبقه یک خانه نیز استفاده می شود. (هنگام ترسیم نمودار دشوار و گران است ، می توانید از موضوع عکس بگیرید).

نقاشی ها: عکاسان و نقاشان می توانند متنی را ضبط کنند. از نقاشی ها هنگامی که مسائل بصری و فیزیکی وجود دارد استفاده می شود (مانند یک ساختمان جدید یا یک پروژه طراحی). تصاویر برای عینی سازی موضوع بسیار مثر هستند. به عنوان مثال ، این نشان می دهد که در هنگام ساخت یک ساختمان در به چه شکل بوده است. از تصاویر برای مقایسه سریع استفاده می شود (برای مثال ، مقایسه فضای عمومی در تانزانیا با همان فضای فرانسه).

ارقام: از ارقام اغلب برای ارجاع مطالب استفاده می شود. (محتوایی که کاملاً عینی نباشد. ارقام معمولاً شامل تصاویر و شکل ها و اعداد یا جداول دیگری نیستند.)

همانطور که مشاهده می کنید ، همپوشانی اشکال و نمودارها بسیار کلی است. عملاً ، بسیاری از مقالات از جدول برای اشاره به داده ها در سطرها و ستون های خاص استفاده می کنند. از ارقام معمولاً برای مرجع استفاده می شود. عنوان جدول معمولاً در بالای جدول و عنوان شکل در پایین شکل قرار دارد. اطلاعات تکمیلی را می توان در زیر هر دو نوشت. هنگام مراجعه به خواننده متن ، باید از حروف بزرگ استفاده کنید. (شکل 3b را ببینید)

Figure 3b عنوان است و عنوان می بایست با حرف بزرگ شروع شود.

هر آنچه در متن مقاله خود استفاده می کنید باید واضح ، موجز و معتبر باشد. در مورد داده ها و اطلاعات ، داده ها و ارقام نباید بی ربط باشند ، اما اغراق و اعداد و ارقام بیش از حد نیز ممکن است فرضیه مقاله شما را گیج کند.

از نظر تصویری ، لازم است در مورد چندین موضوع صحبت شود. اول ، اطلاعات باید از نظر بصری دقیق باشند. (از ابزارهای دیداری مناسب استفاده کنید تا به خواننده اجازه دهید مقاله شما را با ذهن باز بخواند.) بخاطر داشته باشید که ما از خواننده انتظار داریم مقاله را از بالا به پایین و از چپ به راست بخواند ، و خواننده انتظار دارد مطالب مهم وسط متن برای جلوگیری از اغراق ، اطمینان حاصل کنید که متغیرهایی که انتخاب می کنید در محورهای x ، y قرار دارند و هیچ تعبیر دیگری برای آنها پیشنهاد نمی شود. (قدیمی ها می گویند دروغ دروغ است ، مگر اینکه به صورت ارقامی گفته شود.) سرانجام ، هرچه ساده و واضح صحبت کنید. یک نوشته خوب نباید خواننده را گیج کند و دیدگاههای اصلی باید روشن باشد.

بسیاری از اشکال ممکن است از نظر بصری خیلی جذاب نباشند. اما آیا می دانید چه مشکلی وجود دارد؟ معمولاً نویسنده سعی می کند اطلاعات زیادی به دست آورد و باعث سردرگمی و اغراق نشود. گاهی اوقات خطوط اشکال ممکن است با هم همپوشانی داشته باشند و نمی توان آنها را تشخیص داد. و ممکن است کلمات یا نمادها بر روی یکدیگر به گونه ای چاپ شوند که قابل تشخیص نباشند. سوال دیگر این است که وقتی محورها به درستی برچسب گذاری نشده اند یا به درستی قابل شناسایی نیستند ، چه باید کرد؟ مقیاس های مختلف ممکن است اطلاعات را متفاوت بیان کنند. (به نمودارها ، نمودارهای روزنامه ها فکر کنید و ترتیب آنها را در نظر بگیرید و سعی کنید نمودارهای مقاله خود را به همان ترتیب دنبال کنید.)

خوب شکل خوب چیست؟ شکل خوب شکلی است که ساده و واضح باشد و اطلاعات اضافی را نشان ندهد. هدف از عنوان برای تصویر شفاف سازی تصویر است و ما باید از متغیرهای لازم برای عناوین تصویر استفاده کنیم. (مقیاس های زمانی یا واحدهای اندازه گیری)

محورهای تصویر باید به وضوح برچسب خورده و واحدها قابل مقایسه و منطقی باشند. (به عنوان مثال ، 1 ، 1.5 ، 2 ، به عنوان مثال ، از 1.37 استفاده نکنید ، مگر اینکه مقیاس ها در روش مطالعه شما بسیار مهم باشند) اگر نمادهای مختلفی در تصویر شما ظاهر می شود ، باید از راهنمای این نماد یا نماد زیر استفاده کنید . اگر از اختصارات استفاده می کنید ، باید آنها را به صورت استاندارد بنویسید (یا آنها را در راهنمای متن تعریف کنید). فقط به یاد داشته باشید که مقادیر برای کمک و راهنمایی خواننده است ، نه برای گیج و سردرگمکردن او.

ترکیب کردن جدول ها و شکل ها در متن

عبارات استانداردی برای مراجعه به اطلاعات اضافی وجود دارد. در زیر چند نمونه از این عبارات آورده شده است.

رایج ترین شکل مرجع در فرم یا جدول نوشتن عبارت مرجع در پرانتز است.

تمام شهرداری های بلژیک یک حساب دارند تا بتوانند حقوق کارمندان را محاسبه کنند. (شکل 4) {شکل 4}

در مورد کاهش فشار اقتصادی بر اخبار تلویزیون صحبت چندانی صورت نگرفته است (جدول 3 را ببینید). (جدول 3 را ببینید)

اثبات گسترش اختلافات گروهی در طیف وسیعی از جوامع به این معنی است که گروههای مختلف از جامعه متوسط ​​و اختلافات بین گروههای مختلف فاصله زیادی دارند. (جدول 1 و جدول 2)

نتیجه شورای رای گیری شهرداری (نشان داده شده در شکل 3) پس از مشورت با مدیران محلی مشخص شد.

مثالهای دیگر

زمینه های آموزشی ارائه شده در جدول [1] 3 برای بهبود زمینه اقتصادی – اقتصادی مسئولان استفاده شده است.

نتایج را با مقادیر جدول 4 مقایسه کنید [2].

کشش En با توجه به نمودار (نمودار) نشان داده شده در شکل 5-10 تغییر می کند [3].

داده های ارائه شده در جدول 7 نشان می دهد که [4] امنیت مسئله بسیار مهمی است.

بحث بین متقاضیان در جدول 2 آمده است [5].

جدول [6] آمار ارائه شده در روزنامه ها را نشان می دهد و بر جرایم غیر سیاسی و سایر جنبه ها تمرکز دارد.

جدول 3 [7] میانگین نمرات هر دوره را نشان می دهد.

عامل اصلی این محلول ، طبق واریانس اعلام شده ، 2/54 درصد بود که در جدول 1 ارائه شده است. [8]

همانطور که در جدول 1 مشاهده می کنید [9] ، برخی از گروه ها برای دوره های خاص از سیستم پست الکترونیکی سریع استفاده می کنند.

نتایج در جدول 3 و نمودارهای شکل 2 [10] خلاصه شده و می توان از فرضیه های مربوط به نمونه های اولیه پشتیبانی کرد.

جدول 3 داده ها را نشان می دهد [11].

شکل 2 این رابطه را نشان می دهد [12].

با توجه به نتایج جدول 2 [13]

شکل 2 نشان می دهد که [14]

شکل 6 نتایج را نشان می دهد. [15]

برای اطلاعات بیشتر در [16] به پیوست مراجعه کنید.

همانطور که داده های جدول 2 نشان می دهد [17].

داده های جدول 3 نشان می دهد [18] که

تقدیرنامه ها – یادداشت ها و پیوست ها

اطلاعات اضافی غالباً در انتهای مقاله آورده شده است.

گاهی اوقات در انتهای مقاله ، قدردانی وجود دارد که بیشتر در کتاب ها دیده می شود. می توانید از هرکسی که صلاح می دانید برای حمایت عاطفی یا مالی تشکر و قدردانی کنید ، یا می توانید از کسانی که راه را برای تحقیق و مطالعه شما هموار کردند سپاسگزار باشید

قانون اصلی این است که اغراق نکنید و همیشه قدردانی خود را به طور مختصر ، مختصر و حرفه ای ابراز کنید.

This essay would not have been possible without the help of Kurt Helfrich at the R.M . Schindler archive and the popneering work on Schindler in New Mexico by David Gebhard. Special thanks also to Michelangelo Sanatino for his efforts in bringing these papers together. (Narath,2008)

این تحقیق بدون کمک های بی شائبه Kurt Helfrich در آرشیو تحقیقات R.M.Schalder  و محقق پیشتاز مکزیکی David Gebhard امکان پذیر نبود. تشکر ویژه ای از موسسه تحقیقاتی مایکلانژ برای ارائه مقالات متفاوت تحقیقاتی داریم. ( Narath,2008)

گاهی اوقات ارائه یک بیوگرافی مختصر درباره نویسنده در صفحه عنوان و یا در چکیده، خالی از لطف نیست. این بیوگرافی کوتاه باید در حد یک یا دو سطر، عنوان شغلی نویسنده، فعالیت های حرفه ای وی و مطالعات او راجع به کتاب را بیان کند. ( کتاب یا مقاله پیش رو)

Dr. Amanda Spink is Associate Professor in the School of information Sciences and Technology at Pennsylvania State university in university Park. (Spink & Gunar, 2001)

Dr.AmandaSpink استاد و مدرس دانشکده علوم فناوری و اطالعات دانشگاه پنسیلوانیا در دانشگاه پارک (Spink,Gunar,2001)

در برخی موارد این ها را می توان با هم ترکیب کرد و یا به صورت پانویس در اولین صفحه آورد.

Garth Andrew Myers ([email protected]) is professor in the Department of Geography, University of Kansas. The author acknowledges the support of a National Science Foundation Geography and Regional Science Programme Grant (Award No. 0549319) for this research; Ali H. Ali. Zuhura A. Mohamed, and Makame A. Muhajir for assisting with the research; and Jenny Robinson, Ben Paige, Claire Mercer, Stephen Kandeh, David Donkor, Charlotte Lemanski, Rita Abrahamsen, and two anonymous reviewers for comments on an earlier version. (Myers,2010)

Garth Andrew Myers ([email protected]) استاد دانشکده جغرافیا دانشگاه کانساس است. نویسنده از پشتیبانی های بی دریغ انجمن ملی علوم جغرافیا و برنامه های علمی زمان بندی شده این انجمن کمال تشکر و قدردانی را دارد. ( Awaed No.0549319) بر خود لازم می دانم که از Ali H,Ali Zuhura , A.mohamad, A.muhajir برای کمک های بی دریغ در این تحقیق کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم. (Myers2010)

در برخی موارد، یادداشت ها، نوت ها یا پانویس ها یا پاورقی ها نوشته می شوند که اطلاعات بیشتری راجع به متن می دهند. ( با جزئیات بیشتر به متن اصلی می پردازند.) پانویس ها همیشه با عدد مشخص می شوند و در زیر صفحه قرار می گیرند. در این جا مثالی ازMike Davis (2009) آورده شده است.

Indeed, the second town hall format presidential debate in Nashville, a few days after the passage of the bailout, was remarkable for its evason of the audience’s anguished questions about unemployment and home foreclosures.

در واقع ، بحث دوم در این شهر چند روز پس از رفتن رئیس جمهور صورت گرفت. 54

54 مناظره ریاست جمهوری را می توان در www.youdecide2008.com یافت.

در آخر ، می توانید اطلاعات اضافی را در یک یا چند پیوست اضافه کنید. توصیه می شود که اطلاعات زیادی را ضمیمه نکنید. (لیست سوالات یا مرجع اصلی یک سند یا لیست کاملی از داده ها…)

استفاده از ضمائم در كتابها بیشتر دیده می شود و در مقالات ژورنالی كمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

یک مثال خوب Gamman، Thipe (2009) است. چه اقداماتی علیه گسترش جرم و ثبات امنیت انجام شده است؟ “[19]

در این مقاله آمده است: “سو ab استفاده کنندگان همچنین وارد برنامه های امنیتی و جرائمی در دانشگاه هنر لندن شده اند.” [20] اقدامات اجتماعی و اقتصادی پایداری نیز در نظر گرفته شده است.

در صفحه سوم پیوست دیده می شود:

نوآوری در طراحی DACRC ، که نوع خاصی از روش مطالعه است. با تمرکز بر اقدامات علیه سرقت دوچرخه ، این ضمیمه در چهار پروژه دانشگاهی بررسی شد. [21]

ورزش 3- به منابع اضافی مراجعه کنید

کلماتی که استفاده می کنید هنگام مراجعه خواننده به منابع اضافی بسیار مهم هستند. اصولاً با ارجاع مطالب ، اطلاعات لازم را به خواننده می دهید و اصولاً به نظر و ارزش او احترام می گذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا