دسته‌بندی نشده

ترفندهای ایجاد جلوه ای دستی در افتر افکت

تصاویر نقاشی با دست از روی صفحه پرش می کند و مخاطب را خیره می کند ، اما احیای آن بسیار باورنکردنی است و بسیار دشوار است. ایجاد انیمیشن با استفاده از قلم مو و بافت واقعا می تواند کار شما را به سطح بالاتری برساند ، اما شما همیشه وقت و دانش لازم برای انجام این کار را در فتوشاپ ندارید. در ادامه به ترفندهای ایجاد جلوه ای دستی در افتر افکت خواهیم پرداخت. من چند نکته و ترفند در مورد چگونگی احساس دستی و ارگانیک بودن انیمیشن هایتان به شما نشان خواهم داد ، همه اینها در حالی است که در افتر افکت هستید. من به طور مرتب از این ترفندها استفاده می کنم ، و هیچ پلاگین یا اسکریپتی لازم نیست!

https://maktabtv.com/Courses/motion-graphic/

چرا همه این تغییرات را در افتر افکت ایجاد می کنیم؟
این تغییرات می تواند قطعه ای از سبک جمعیتی سنتی را بگیرد و آن را به چیز جدیدی تبدیل کند. گرافیک ناقص می تواند احساس انیمیشن را شخصی تر کند و زیبایی زیبایی واقعاً دلپذیری را ایجاد کند.
من به عنوان یک طراح حرکت که بعنوان اولین نرم افزار Adobe من افتر افکت را مطالعه کرده ام ، اینجا بیشتر احساس راحتی می کنم. اگرچه من به طور منظم از فتوشاپ برای طراحی استفاده می کنم ، اما دانستن چند روش سریع برای افزودن تغییرات کوچک به کارهای هنری ما در AE ، واقعاً راحت است.
برای ایجاد ظاهری با دست از ابزارهای افتر افکت اصلی استفاده کنید
اولین کاری که ما می خواهیم انجام دهیم این است که لبه های ناصافی را به اشکال خود اضافه کنیم تا تصور کنیم که آنها در فتوشاپ کشیده شده اند و نه چیزی است که با بردار در After Effects طراحی شده است.
گلدان را انتخاب کرده و به پنل Effect & Presets رفته و Roughen Edges را پیدا کنید.

اگر قبلاً هرگز از آن استفاده نکرده باشید ، به راحتی می توانید ببینید که چه چیزی برای شکل شما انجام شده است. لبه ها اکنون ناهموار ، ناقص هستند و بیشتر با دست نقاشی می شوند. حالا من هنوز از شکل ظاهری آن راضی نیستم ، بنابراین بیایید با پارامترهای جعبه سمت چپ بازی کنیم. امروز ما بیشتر روی مرز و نردبان تمرکز خواهیم کرد.
با کاهش مقیاس از 100 به 10 ، لبه ها کمی خشن تر به نظر می رسند … اما شاید خیلی خشن باشد؟

اکنون مرز را پایین می آورم ، به عنوان مثال ، 3. با حذف برخی از اثرات پراکنده Roughen Edges ، طرح کلی گلدان ما بسیار خوب به نظر می رسد. بسیار نزدیکتر از “نقاشی دستی” نسبت به قبل است.

اگر هنوز هم برای شما خیلی خشن است ، با وضوح لبه بهم بزنید تا ظاهری را که می خواهید پیدا کنید.
حالا چرا لبه های ناهموار را به یک لایه مناسب نریزید؟ کنترل. اگرچه ممکن است در برخی اشکال به نتیجه عملی برسید ، اما کنترل شخصی برای تصفیه هر قسمت از وسیله نقلیه خود را نخواهید داشت.
اکنون مراحل مشابه را روی خطوط جزئی گلدان اعمال کنید. بیایید تمام خطوط تیز را برداریم و واقعاً با نقص بازی کنیم.

برای اجسام نازک تر ، حاشیه را کوچکتر نگه دارید تا قابل مشاهده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا