پایان نامهجزوات درسیدروس عمومیدسته‌بندی نشدهرشته اقتصادرشته حقوقرشته مهندسی برق و الکترونیکرشته مهندسی فناوری اطلاعاترشته مهندسی کامپیوتر

به چه دلایلی یک مقاله رد می شود؟

رد شدن مقاله

اصلی ترین علل رد شدن مقاله چیست؟

اگر مقاله ای که برای نوشتن آن وقت و تلاش خود را صرف کرده اید پذیرفته نشود ، به هیچ وجه خوشحال نخواهید شد. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چه دلایل و ویژگی هایی می تواند مقاله شما را توسط یک ژورنال یا وب سایت رد کند؟

دلایل مختلفی برای رد مقاله وجود دارد. برخی از این دلایل بسیار ساده هستند و می توانید به راحتی از آنها اجتناب کنید. اما چند دلیل وجود دارد که مقاله شما مورد قبول واقع نمی شود. در ادامه با برخی از این موارد آشنا می شویم.

رد شدن مقاله در مرحله غربال گری فنی

در مراحل اولیه ، قبل از رسیدن نسخه اصلی شما به سردبیر ، اعضای تیم تحریریه معمولاً مقاله شما را به طور کلی مرور می کنند. آنها معمولاً مقاله را برای چند نکته اساسی مرور می کنند و اگر یکی از این گزینه ها برای مقاله شما اعمال شود ، آن را رد می کنند. در این مرحله ، موارد زیادی بررسی می شود. یکی از مهمترین مواردی که باید در این بخش مورد توجه قرار گیرد ، عدم سرقت ادبی در مقاله و عدم انتشار مقاله در سایر مجلات و وب سایت ها است.

آیا در این مقاله سرقت ادبی صورت گرفته است؟

این مورد در بررسی اولیه بسیار حائز اهمیت است. تیم تحریریه معمولا مقاله ارسالی را به دقت از این بابت مورد بررسی قرار می دهند و در صورتی که به آن ها ثابت شود که در این مقاله بخشی از مقالات و نوشته های دیگر نویسندگان بدون رعایت حق کپی استفاده شده است به سرعت آن را رد می کنند.

موضوع تحقیق با اهداف و محتواهای ارائه شده در ژورنال مطابقت نداشته باشد

یکی از مواردی که هنگام انتخاب ژورنالی که می خواهید مقاله خود را برای پذیرش و انتشار برای آن ارسال کنید ، به خاطر داشته باشید ، در نظر گرفتن دامنه و دامنه ژورنال است. در بسیاری از موارد ، یکی از دلایل اصلی رد مقاله توسط ژورنال ، ناسازگاری موضوع مقاله با مقادیر و دامنه مجله است.

بی اهمیت بودن موضوع تحقیق ارائه شده در مقاله در بعضی موارد ، مقاله ای به دلیل محتوای آن قابل قبول نیست ، این بدان معناست كه متن و محتوای مقاله ارائه شده از ارزش و جذابیت لازم برای مخاطبان خود برخوردار نیست. در برخی موارد ، ممکن است محتوای مقاله به درستی به هدف تحقیق نرسد یا متن به طور کامل موضوع را پوشش ندهد.

همچنین ، متن نوشتاری ممکن است از نظر کیفی و فنی از ارزش بالایی برخوردار نباشد و در نتیجه مقاله توسط ژورنال پذیرفته نخواهد شد. همچنین ، در بعضی موارد ، موضوع مقاله جزئیات بیشتری از یک مطالعه بزرگتر است و بنابراین نمی تواند ارزش واقعی تحقیق را ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا