پایان نامهجزوات درسیدروس عمومیدسته‌بندی نشدهرشته اقتصادرشته حقوقرشته مهندسی برق و الکترونیکرشته مهندسی فناوری اطلاعاترشته مهندسی کامپیوتر

بررسی اصول مهم مقاله نویسی

ما همیشه انتظار داریم محققان بتوانند نتایج تحقیقات خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند. به نظر می رسد که بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعات ، انتشار یک مقاله علمی در نتیجه تحقیق در مجلات علمی است. مجلات علمی دارای استانداردهای بسیار بالایی هستند و به همین دلیل می توان این ژورنال ها را منابع ارزشمندی دانست که میزان دانش محقق را تعیین می کند.

در واقع می توان گفت که تعداد مقالات منتشر شده توسط یک محقق ، به ویژه در مجلات معتبر علمی و با در نظر گرفتن نمره ضریب تأثیر و سایر معیارهای ارزیابی ، می تواند معیار موفقیت علمی یک محقق در تحقیقات باشد. بنابراین ، به محققان توصیه می شود که مقالات را با بالاترین کیفیت بنویسند.

مطمئناً نوشتن مقالات با بالاترین کیفیت و حداکثر دقت زمان زیادی را برای محقق می طلبد ، اما نتیجه کار محقق برای ارتقا اعتبار علمی مقاله بسیار موفقیت آمیز است.

در این مقاله می خواهیم بهترین روش ها و اصول مقاله نویسی را به شما آموزش دهیم.

همانطور که محققان می دانند ، تعداد زیادی از مقالات علمی در برقراری ارتباط با مخاطبین و انتقال اطلاعات بسیار موفق نیستند.

بسیاری از مقالات به جای تمرکز بر نیازها و خواسته های خواننده یا مخاطبانشان ، بیشتر به نویسنده تحقیق می پردازند و در نتیجه نمی توانند انگیزه خود را به خوبی به مخاطب اطلاع دهند.

همچنین ، بسیاری از مقالات سعی دارند به جای اطلاع رسانی به مخاطبان خود در مورد مسائل روز دنیا ، به نکات غیرضروری بپردازند. همه این عوامل مانع از جذب خوانندگان فرهیخته به محتوای مقاله می شود. مقالات موثر مقالاتی هستند که این مشخصات را ندارند و می توانند مخاطبان زیادی را به خود جلب کنند و برای گروه بزرگی از محققان و حتی محققان تازه کار مفید خواهند بود.

محققان باید برای نوشتن یک مقاله موثر ، که به عنوان اصول مقاله نویسی شناخته می شود ، از یک الگو و قالب خاص پیروی کنند.

الگوی خاص مقاله نویسی توسط بسیاری از مجلات علمی دنبال می شود ، اما بسیاری از این مجلات مطالب را طبق الگوی استاندارد خود تقسیم بندی نمی کنند ، بنابراین شما باید حداکثر انعطاف پذیری را در روش نوشتن مقاله خود داشته باشید و بتوانید به گونه ای سازماندهی کنید. که می تواند با استانداردهای مختلف ژورنال سازگار شود.

در ادامه ، ما یک مدل معتبر ارائه خواهیم داد که در اصول مقاله نویسی مورد قبول بسیاری از مجلات مشاهده شده است.

محققان و محققان باید در نظر داشته باشند كه عنوان مقاله باید از تركیب هرچه كمتر كلمات برای بیان دقیق محتوای تحقیق و مقاله مشتق شود. بسیاری از ترکیبات و اصطلاحات اضافی باید از عنوان مقاله حذف شوند.

نمایه سازی و جمع بندی عنوان بستگی زیادی به حفظ محتوای اصلی مقاله دارد و ما باید بتوانیم کلمات کلیدی مربوط به آن را به بهترین شکل استخراج کنیم. مقاله ای که در روش نگارش مقاله عنوان مناسبی نداشته باشد ، ممکن است هرگز به مخاطبان اصلی نرسد.

لیستی از کلید واژه ها

لیستی از کلمات کلیدی به شما امکان می دهد با ایجاد فهرست و جستجوی مقالات ، مقاله خود را به راحتی فهرست کنید.

کلمات کلیدی باید به گونه ای تعریف شوند که مخاطبان را قادر به جستجوی عنوان مقاله شما کنند.

یک چکیده خوب باید به گونه ای باشد که خواننده بتواند محتوای اصلی مقاله را در اسرع وقت و دقیق یاد بگیرد ، ارتباط آن را با عناوین مورد علاقه مشخص کند و سپس تصمیم بگیرد که کل مقاله را بخواند یا نه. اظهار نظر.

در قسمت مقدماتی ، محقق باید بتواند مقدمه ای كلی درباره تحقیقات خود ارائه دهد و خواننده را برای ادامه خواندن مقاله ترغیب كند. به گونه ای که مخاطب جذب قسمت های بعدی مقاله با دقت می شود.

روش تحقیق یا روش تحقیق

هدف اصلی از روش مقاله ارائه اطلاعات كافی برای محقق است و باید در این بخش خواننده را تشویق كرد تا تحقیقات شما را گسترش داده و نتایج تحقیق خود را بازسازی یا به اصطلاح بازسازی كند.

روش تحقیق یا روش علمی باید به گونه ای سازمان یافته یا بد باشد که نتایج شما قابل پیاده سازی باشد و محقق بتواند زمینه ای را برای خواننده فراهم کند تا تحقیقات آینده را آغاز کند.

در بخش نتیجه گیری ، محقق باید یافته های خود را ارائه دهد. تصاویر و جداول موضوع اصلی و مهم در این بخش است. داده های این بخش به صورت متراکم و متمرکز ارائه شده و نکات مهم استخراج شده از جداول و نتایج مربوطه در اختیار خواننده قرار می گیرد.

بحث و نتیجه گیری

در این بخش ، باید سعی کنید در این مقاله رابطه ای اصولی معرفی کنید یا اصولی را که از تحقیقات قبلی گرفته شده و تقویت شده است ، بررسی کنید. با مقایسه این نتایج تحقیق با انتظارات محققان در مطالعات قبلی ، می توانید نکات تحقیق عملی و نظری را برای خود برشمارید.

محققان در این قسمت از تحقیقات خود ، شما باید تمام نتایج و داده های تحقیقات قبلی را با ذکر نام دقیق مقاله یا تحقیق در لیست منابع خود ذکر کنید. در غیر این صورت ، قطعاً شما به سرقت ادبی متهم خواهید شد که مشهور شدن آن به عنوان دزدی ادبی برای محققان بسیار نامطلوب است.

بنابراین ، بسته به قالبهایی که می توان در هر مجله یا ژورنال ذکر کرد ، مطمئن شوید که منابع را تا حد امکان با دقت ذکر کنید. به ویژه ، در بسیاری از مجلات و مجلات علمی ، توصیه می شود علاوه بر پایان متن مقاله ، در حاشیه مقاله ، هر کجا که از منابع ذکر شده در منابع و منابع استفاده کردید ، نام آن را ذکر کنید مقاله.

# اصول مقاله نویسی

سوالات متداول
مقاله نویسی چیست؟

مقاله در لغت به معنای گفتار ، گفتار ، نقل قول و فصل یک کتاب یا رساله است. به زبان عامیانه ، یک پست در مورد یک موضوع خاص است.

اهداف کلی در مقاله نویسی چیست؟

می توان گفت که مقاله باید مفید باشد. قابل استناد است بر اساس تحقیقات علمی و اسنادی.

اصول اصلی نوشتن مقاله چیست؟

در اکثر مجلات معتبر به شرح زیر است: 1- عنوان مقاله 2- نام نویسنده یا نویسندگان 3- چکیده 4- کلمات کلیدی 5- مقدمه 6- روش تحقیق 7- نتایج 8- نتیجه گیری و بحث 9- منابع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا