دسته‌بندی نشده

با آموزش فتوشاپ یادبگیرید که چگونه قلم مو فتوشاپ خود را به پاک کن تبدیل کنید

در این آموزش فتوشاپ ، من دو روش سریع و آسان برای پاک کردن قلم مو موجود هنگام نقاشی در فتوشاپ و طراحی فتوشاپ حرفه ای را به شما نشان می دهم! اکنون ممکن است فکر کنید روش واضح تمیز کردن برس استفاده از ابزار پاک کن Photoshop است. مشکل این است که ابزار برس و ابزار پاک کن تنظیمات یکسانی ندارند. بنابراین اگر بعد از رنگ آمیزی با یک قلم مو مخصوص به Eraser Tool روی آوردید ، با قلم موی دیگر یا تنظیمات دیگر پاک کنید.

اگر می خواهید با همان برس کشیده تمیز کنید؟ انجام این کار در واقع به کمک آموزش فتوشاپ بسیار آسان است و من در این راهنمای سریع دو روش انجام آن را به شما نشان می دهم. روش اول از حالت های ادغام استفاده می کند و با هر نسخه به روز شده Photoshop کار می کند. و روش دوم برای تمیز کردن با برس فعلی ، شروع مجدد آن با Photoshop CC 2020 است. در پایان آموزش صفر تا صد فتوشاپ ، ما بررسی خواهیم کرد که چرا تبدیل برس به پاک کن فقط هنگام نقاشی روی یک لایه جداگانه موفقیت آمیز است.
سند را تعریف کنید
برای ادامه آموزش فتوشاپ ، هر تصویری را که به عنوان تصویر زمینه کار می کند ، باز کنید. من از این بافت آبی که از Adobe Stock بارگیری کردم استفاده می کنم:

شروع آموزش فتوشاپ با سند اصلی فتوشاپ
سند اصلی پس زمینه از Adobe Stock.
در صفحه لایه ها ، می بینیم که من یک لایه خالی جدید (“لایه 1”) را روی لایه پس زمینه خود اضافه کرده ام. همانطور که در ادامه دوره مقدماتی فتوشاپ خواهیم دید ، رنگ آمیزی روی یک لایه جداگانه بسیار مهم است.

پانل لایه های Photoshop یک لایه خالی بالای لایه پس زمینه نشان می دهد.
پانل لایه ها لایه خالی پس زمینه را نشان می دهد.
طراحی با ابزار قلم مو در دوره فتوشاپ
ابتدا اجازه دهید با ابزار Brush کلیک کنیم.

ابزار قلم مو را انتخاب کنید
با انتخاب ابزار قلم مو از نوار ابزار شروع کنید:

ابزار قلم مو را از نوار ابزار فتوشاپ انتخاب کنید
ابزار قلم مو را انتخاب کنید.
مرتبط: یادگیری فتوشاپ از صفر تا صد و نحوه سفارشی سازی نوار ابزار فتوشاپ در دوره آموزش فتوشاپ

انتخاب برس
سپس برای انتخاب قلمو ، در قسمت سند کلیک راست (Win) / کنترل کلیک (Mac) را کلیک کنید تا انتخابگر پیش قلم مو Photoshop باز شود. من کیت برس خشک را باز می کنم و یک برس زغالی انتخاب می کنم.

در هنگام یادگیری فتوشاپ با دوره آموزش فتوشاپ توجه داشته باشید که Adobe در Photoshop CC 2018 تغییرات قلم مو را ایجاد کرده است. بنابراین اگر از نسخه قبلی استفاده می کنید ، لیست قلم موهای شما متفاوت خواهد بود. برای این آموزش مهم نیست که کدام قلم مو را انتخاب می کنید ، بلکه چیزی غیر از یک برس گرد معمولی انتخاب کنید.

برای دانلود آموزش صفر تا صد فتوشاپ می توانید از ادامه مطلب آموزش فتوشاپ اقدام کنید. همچنین می توانید این نکات ادیت عکس با فتوشاپ را کامل تر یاد بگیرید و از سایر دوره های آموزش فتوشاپ هم برای نحوه فتوشاپ عکس استفاده کنید .

Brush Selection یک قلم مو از قبل انتخاب شده در فتوشاپ
انتخاب قلم مو از سوئیچ Preset Preset Brush.
انتخاب رنگ قلم مو
وقتی قلم مو انتخاب شد ، روی نمونه جلوی نوار ابزار کلیک کنید:

برای انتخاب رنگ قلمو جدید ، روی نمونه جلو در نرم افزار فتوشاپ کلیک کنید
طبق آموزش فتوشاپ روی سواچ جلو کلیک کنید.
سپس یک رنگ برای برس خود از انتخاب کننده رنگ انتخاب کنید. باز هم مهم نیست که چه رنگی را برای این آموزش انتخاب می کنید. اما اگر مرا دنبال کنید ، من با تنظیم مقدار H (Hue) روی 27 ، مقدار B (روشنایی) روی 90 ، و مقدار S (اشباع) نیز روی نارنجی انتخاب می کنم. بعد از اتمام بستن رنگ در این مرحله از کلاس فوتوشاپ ، تأیید را کلیک کنید انتخابگر:

یک قلم مو رنگ از انتخابگر رنگ فتوشاپ انتخاب کنید
انتخاب برس رنگ از انتخابگر رنگ.
رسم قلم مو در آموزش فتوشاپ
برای تغییر اندازه قلم مو ، از کلید چپ یا راست صفحه کلید استفاده کنید. کلید براکت سمت راست (]) برس را افزایش می دهد و کلید براکت سمت چپ ([) آن را کاهش می دهد.

سپس اگر مهارت نقاشی واقعی دارید ، شروع به کشیدن چیزی چشمگیر کنید. یا اگر بیشتر شبیه من هستید ، فقط چیزی را خط خطی کنید. و اکنون ما یک ضربه قلم مو در پس زمینه داریم:

با استفاده از ابزار قلم مو فتوشاپ یک ضربه بکشید
با ابزار قلم مو یک ضربه بکشید.
مرتبط: چگونه با آموزش فتوشاپ برس های خود را به عنوان ایستگاه از پیش تعیین شده ذخیره کنیم!

پاک کردن قلم مو با ابزار پاک کن در اموزش کار با برنامه adobe photoshop
اگر مجبور شویم بخشی از ضربه قلم مو را حذف کنیم ، چه می شود؟ ابزار پاک کن مانند انتخاب واضحی به نظر می رسد ، بنابراین پیش بروید و ابزار پاک کن را از نوار ابزار انتخاب کنید:

ابزار پاک کن Photoshop را از نوار ابزار انتخاب کنید
ابزار پاک کن Photoshop را انتخاب کنید.
اما هنگام اموزش کار با برنامه adobe photoshop به محض کشیدن قلم مو به کمک ابزار پاک کن ، مشکل را مشاهده می کنیم. ابزار پاک کن از قلم موی متفاوت از قلم مویی که با آن کشیده ایم استفاده می کند. به این دلیل که ابزار برس و ابزار پاک کن ابزاری جداگانه هستند و هر کدام تنظیمات خاص خود را دارند.

udemy شما را در این مورد راهنمایی می کند.

من در این آموزش فتوشاپ، ابزار پاک کن از یک برس استاندارد گرد استفاده می کند که در اندازه بسیار کوچکتر از آنچه من با آن کشیده ام تنظیم شده است. بنابراین نتیجه این شد که من به او امیدوار نبودم:

مشکل حذف مسواک زدن با استفاده از ابزار Eraser در نرم افزار فتوشاپ
تلاش برای پاک کردن ضربه قلم مو با ابزار پاک کن.
ابزار پاک کن را لغو کنید
برای جبران آسیب های ناشی از ابزار پاک کن در حین آموزش فتوشاپ، به منوی Edit در نوار منو رفته و Undelete را انتخاب کنید. یا Ctrl + Z (Win) / Command + Z (Mac) را روی صفحه کلید خود فشار دهید:

دستور Undo Eraser را در فتوشاپ انتخاب کنید
به Edit> Undelete بروید.

فعلا آموزش فتوشاپ را به پایان می رسانیم و ادامه ی مبحث یادگیری فتوشاپ و کار با نرم افزار فتوشاپ برای ادیت عکس را در بخش های بعدی دوره آموزش فتوشاپ بررسی می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا