دسته‌بندی نشده

آموزش کورل برای سفارشی سازی فضای کاری CorelDRAW

در این آموزش کورل بیاموزید که فضای کاری نرم افزار CorelDRAW خود را با نوار ابزار ، دکمه ها ، میانبرهای صفحه کلید و طراحی گرافیکی متناسب با گردش کار خود تنظیم کنید و کار با کورل را آسان تر کنید. همه چیز متفاوت کار می کند ، آنها ابزارها و ویژگی های مورد علاقه خود را دارند ، اما همه در نوار ابزار پیش فرض برنامه کورل نیستند.

در این آموزش کورل به گزینه های اصلی راه اندازی می پردازیم و نحوه ایجاد یک فضای کاری سفارشی را به شما نشان می دهیم. شما می آموزید که چگونه یک صفحه ابزار جدید ایجاد کنید و دستورات را به آن اضافه کنید. نحوه تغییر دکمه های ابزار زیرنویس برای مشاهده راحت تر ؛ نحوه افزودن دستورات به منوها با استفاده از دکمه سمت راست ماوس نحوه ایجاد یا تغییر میانبرهای صفحه کلید. سرانجام ، سرانجام ، چگونه شغل جدید خود را ذخیره کنید.

آموزش کورل

برای تمرینات بیشتر آموزش کورل یک نسخه از کتابچه راهنما را بارگیری کنید.

منوی دوره آموزش کورل

ممنون که فکر کردید این راهنمای آموزش کورل برای شما مفید خواهد بود و ما دوست داریم نظرات شما را در بخش نظرات زیر بشنویم. فراموش نکنید که از صفحات رسانه های اجتماعی خود بازدید کنید و عکس ها ، فیلم ها و پروژه های خلاقانه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش کورل برای یادگیری نحوه پیکربندی فضای کاری CorelDRAW
در این آموزش 5 روش برای شخصی سازی محیط کار CorelDRAW که رایج ترین ابزار برای شما است ، به شما نشان داده می شود.

بیایید در ابتدای آموزش کورل با بررسی تنظیمات اصلی در CorelDRAW شروع کنیم. ابزارها> تنظیمات در کادر محاوره ای گزینه ها ، یک بخش سفارشی سازی را در منوی سمت چپ مشاهده خواهید کرد. در اینجا می توانید نوار ابزار نشان داده شده را کنترل کنید. ما دستورات (دکمه ها) را به دستور جدید (نوار ابزار) اضافه خواهیم کرد.

شغل جدیدی ایجاد کنید
اولین قدم در راه اندازی محل کار نرم افزار CorelDRAW شما ایجاد یک محل کار جدید است. پیکربندی گزینه ها در ادامه ی این آموزش کورل آمده است:

روی Workspace در بالای ستون سمت چپ کلیک کنید
برای ایجاد یک محیط کار جدید ، روی New کلیک کنید
یک نام و توضیح وارد کنید ، سپس روی تأیید کلیک کنید
اکنون فضای کاری جدید نرم افزار کورل دراو شما باید یک علامت تأیید باشد که نشان دهنده فضای کاری مورد استفاده باشد. اگر به راهنمایی بیشتری در زمینه ی یادگیری کورل و کار با این نرم افزار نیاز دارید می توانید دوره های آموزش کورل را با کلیک روی read more بیابید.

طبق آموزش کورل یک نوار ابزار جدید در برنامه کورل برای محیط طراحی خود ایجاد کنید
اکنون یک نوار ابزار سفارشی در کورل ایجاد خواهیم کرد (خط فرمان نیز نامیده می شود).

در ابتدا با توجه به آموزش corel draw  روی Command Stripes در قسمت Customization کلیک کنید و سپس روی New کلیک کنید
نامی را تایپ کنید و Enter را فشار دهید
نوار ابزار جدید شما در جایی از فضای کار ظاهر می شود ، اما ممکن است دشوار باشد زیرا فقط یک جعبه کوچک است که در گوشه سمت راست بالای آن یک X وجود دارد. برای دیدن نوار ابزار جدید ممکن است لازم باشد کادر محاوره ای گزینه ها را به کنار آن منتقل کنید یا برای تأیید آن روی تأیید کلیک کنید.

در این مرحله از آموزش کورل می توانید نوار ابزار را به هر مکانی که می خواهید در محیط کار بکشید. می تواند شناور باشد ، یا می توانید آن را در نوار ابزار بالا یا چپ قرار دهید. توصیه می کنیم در حالی که دستوراتی به آن اضافه می کنیم ، آن را در سمت چپ صفحه شناور نگه دارید. بعداً آن را لنگر خواهیم انداخت.

به کمک آموزش کورل ابزارها را به نوار ابزار اضافه کنید
برای این مثال آموزش corel draw ، از دستورات Wireframe View و Enhanced View برای نشان دادن استفاده خواهیم کرد. اگر کادر گفتگوی Customize Options را برای یافتن نوار ابزار جدید خود بسته اید ، دوباره آن را باز کنید (Tools> Customize).

روی دستورات در قسمت Customize کلیک کنید
روی کادر کشویی کلیک کنید و View را انتخاب کنید
به پایین بروید و در ابتدا شاهد بهبود خواهید بود
Enhanced را کلیک کنید و دکمه سمت چپ ماوس را پایین نگه دارید ، آن را به نوار ابزار جدید خود بکشید
وقتی می بینید یک خط نقطه خاکستری در پنجره خالی نوار ابزار ظاهر می شود ، می توانید ماوس را رها کنید تا دستور را به نوار ابزار بیندازید
نکته مهم آموزش کورل : اگر دستور را خارج از نوار نوار ابزار جدید رها کنید ، این یک نوار ابزار کاملاً جدید ایجاد می کند.

به پنجره فرمان نرم افزار کورل دراو برگردید و به پایین بروید تا Wireframe را در لیست نمایش پیدا کنید. همانطور که با دستور پیشرفته انجام دادید ، آن را به نوار ابزار جدید خود اضافه کنید.

اگر مطمئن نیستید که دستور شما در کدام منو ظاهر می شود ، روی نماد دو چشمی کنار منوی کشویی کلیک کرده و نام دستوری را که می خواهید تایپ کنید. این به اولین نتیجه ای که پیدا می کند خواهد رسید اما می توانید بر روی گزینه Find Next کلیک کنید تا به دستور مورد نظر خود برسید.

پس از یافتن دستور مورد نظر به کمک آموزش کورل ، آن را به نوار ابزار جدید خود بکشید. برای بستن پنجره جستجو روی Close کلیک کنید و سپس OK را کلیک کنید تا از کادر محاوره ای Commands خارج شوید.

نکته: اگر می خواهید نوار ابزار شما دستورات را به صورت افقی نمایش دهد ، می توانید لبه سمت راست را بگیرید و آن را بیرون بکشید.

همچنین در این مرحله از آموزش کورل می توانید ابزارهایی را از نوار ابزارهای موجود به نوار ابزار جدید خود اضافه کنید. کلیدهای Ctrl و Alt را پایین نگه داشته و سپس ابزار را انتخاب کرده و به نوار ابزار جدید خود بکشید. این به ویژه برای دستوراتی که در چرخش مجموعه ای از ابزارها پنهان هستند ، به عنوان مثال ابزار صاف در زیر مجموعه ابزار Shape ، بسیار مفید است که در آموزش corel draw می توانید یاد بگیرید.

اتصال به نوار ابزار خود را
می توانید مطابق آموزش طراحی با کورل دراو نوار ابزار خود را در قسمت نوار دارایی در بالای رابط لنگر دهید.

روی نام نوار ابزار جدید خود کلیک کنید
کلید موس را نگه دارید و آن را به سمت بالا به نوار دارایی بکشید
یک منطقه خاکستری سایه دار برای طراحی با کورل دراو  ظاهر می شود و می توانید نوار ابزار جدید خود را در آنجا رها کنید
نکته ی آموزش corel draw : اگر می خواهید نوار ابزار جدید خود را به مکان دیگری منتقل کنید ، روی یکی از ابزارها کلیک راست کرده و نوار ابزار را بردارید. یک خط نقطه ای خاکستری ظاهر می شود که نشان می دهد اکنون می توانید نوار ابزار خود را حرکت دهید.

وقتی طبق اموزش کورل یک نوار ابزار به نوار دارایی اضافه می کنید ، محیط کار ممکن است ابزار را ضخیم کند. دو فلش کوچک را مشاهده خواهید کرد که به سمت راست نشان داده شده اند. این بدان معنی است که ابزارهای اضافی وجود دارد که نشان داده نمی شوند. با کشیدن ، می توانید نوار ابزار را گسترش دهید

ادامه ی آموزش کورل و کار با نرم افزار کورل برای طراحی را در پست های بعد قرار می دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا