دسته‌بندی نشده

آموزش ادیوس برای خروجی گرفتن از ویدیو

در این قسمت از مجموعه آموزش ادیوس از پایه می خواهیم نحوه ی خروجی گرفتن یا به عبارتی export کردن یک ویدیو را در نرم افزار ادیوس با هم بررسی کنیم.
EDIUS می تواند پروژه هایی برای کاست ، DV یا آنالوگ یا به عنوان یک نوع پرونده انتخاب شده تولید کند. در گوشه پایین سمت راست پنجره مانیتور ، روی دکمه صادرات کلیک کنید و از لیست کشویی Print یا File را انتخاب کنید.
EDIUS چندین ارائه دهنده پرونده داخلی دارد:
Canopus ProCoder Express برای EDIUS – این گزینه ProCoder Express را به EDIUS ارسال می کند و مسئولیت پردازش قالب های صادرات شخص ثالث مانند DivX ، RealVideo ، QuickTime یا Windows Media را دارد. برای EDIUS ، ProCoder Express از رمزگذاری MPEG-1 و MPEG-2 نیز استفاده می کند ، از جمله گزینه رمزگذاری DVD ویژه که در نسخه خرده فروشی ProCoder Express موجود نیست. همچنین این یک فرمت ویدئویی بین استانداردهای ویدیویی NTSC و PAL و تبدیل عرضی را کد می کند. ProCoder Express همچنین می تواند به عنوان یک برنامه ویژه برای انتقال پروژه های ویدئویی قبلاً تکمیل شده به یک قالب خاص دیگر مورد استفاده قرار گیرد. مجوز کامل DivX Pro در ProCoder Express برای EDIUS گنجانده شده است
DV AVI Exporter – این گزینه با استفاده از کد Canopus DV یک DVI تک و پردازش شده را آزاد می کند. در صورت لزوم ، ضمن ایجاد سازگاری با سیستم های ویرایش غیر Canopus ، می توانید در صورت لزوم از رمزگذار DV مایکروسافت استفاده کنید. پرونده های AVI2 با استفاده از این گزینه ایجاد می شوند ، این محدودیت اندازه پرونده را که در پرونده های AVI1 ایجاد می شود برطرف می کند و ایجاد یک پرونده صادراتی بزرگتر را امکان پذیر می کند. استفاده از این گزینه مستلزم قالب بندی درایو سخت برای ذخیره فیلم در قالب Microsoft NTFS است.
صادر کننده DV AVI حتی اگر بخواهید پروژه خود را به پرونده های AVI1 ، از جمله Reference AVI صادر کنید ، مفید است ، زیرا سازگاری را با سیستم های ویرایش قدیمی Canopus تضمین می کند و از AVI2 پشتیبانی نمی کند.
Stills Image Exporter – از این گزینه برای ایجاد یک عکس ثابت یا توالی تصویر ثابت استفاده کنید. تنها گزینه عکس ثابت ، قاب قابل مشاهده را در موقعیت فعلی نشانگر ویرایش صادر می کند.
گزینه های پیشرفته به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که چگونه صادرکننده تصویر ثابت زمینه ها و / یا فریم ها را کنترل کند. عکسهای ایجاد شده از فریمهای کامل یکپارچه به نظر می رسند مگر اینکه یک فیلتر حذف ثبت شده ارائه شده روی آنها اعمال شده باشد. این ممکن است مطلوب نباشد اگر تصویر در یک محیط غیر ویدیویی ، مانند چاپ یا وب استفاده شود. در این سناریو ، تصاویر مبتنی بر زمینه توصیه می شود و فیلتر کردن به بهبود کیفیت قاب های ثابت حاوی اشیا moving در حال حرکت کمک می کند.
PCM WAVE Exporter – از این گزینه برای تبدیل جدول زمانی به یک فایل صوتی PCM WAVE استفاده کنید.
صادرکنندگان AVI فشرده نشده – اگر شما نیاز به صادرات AVI فشرده نشده دارید تا بتوانید از یک فایل با سیستم ویرایش دیگری استفاده کنید ، EDIUS سه گزینه به شما می دهد: RGB AVI ، UYVY AVI یا YUY2 AVI. یکی را انتخاب کنید که با سیستم ویرایش دیگر شما مطابقت داشته باشد و برای شروع صادرات جدول زمانی روی دکمه تأیید کلیک کنید.
استفاده از ProCoder Express برای EDIUS
ProCoder Express برای EDIUS صادرات فایل جدول زمانی و تبدیل به هر قالب ویدیویی معروف را آسان می کند. این بخش به شما نشان می دهد که چگونه جدول زمانی خود را با استفاده از ProCoder Express برای EDIUS به یک قالب پخش جریانی ویدیویی صادر کنید. برای صادر کردن جدول زمانی خود به ProCoder Express برای EDIUS:
1. روی دکمه قرمز صادرات در گوشه پایین سمت راست پنجره مانیتور کلیک کرده و از فهرست کشویی Print to File را انتخاب کنید.
2- کادر محاوره ای Add Extension Export ظاهر می شود. Canopus ProCoder Express را برای EDIUS انتخاب کرده و دکمه تأیید را کلیک کنید. اگر می خواهید فقط بخشی از جدول زمانی را بین نقاط ورود و خروج تبدیل کنید ، قبل از کلیک بر روی گزینه ، گزینه صادرات بین ورود و خروج را علامت بزنید.
3. ProCoder Express برای EDIUS ظاهر می شود و صفحه Use wizard یا صفحه ورود به تاریخ را انتخاب می کند. Use ProCoder Express Wizard را انتخاب کرده و دکمه Next را کلیک کنید.
4- صفحه Select Destination ظاهر می شود. Video Video را انتخاب کرده و دکمه Next را کلیک کنید.
5- صفحه ویدیوی وب ظاهر می شود. یکی از سه قالب ویدیوی اینترنتی (QuickTime ، RealMedia یا Windows Media) را انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.
6. صفحه Audio Type ظاهر می شود. مناسب ترین تنظیم صدا را برای فایل منبع خود انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.
7. صفحه نوع سرور ظاهر می شود. تنظیماتی را که نحوه نمایش ویدئو به بهترین وجه توصیف می کند انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید
8. صفحه نرخ داده (پیشرفته یا پخش جریانی) ظاهر می شود ، از داده های ارائه شده نرخ داده ناخواسته را انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.
9. صفحه ذخیره فایل ظاهر می شود. مکانی را که می خواهید فایل ذخیره شود مشخص کنید. سپس پرونده را نامگذاری کرده و بر روی دکمه Next کلیک کنید.
10. صفحه خلاصه کار ظاهر می شود و به شما اطلاعاتی درباره پروژه شما می دهد. برای شروع تبدیل پرونده روی دکمه Convert کلیک کنید.
11. می توانید روند پیشرفت کدگذاری را در کادر گفتگویی که ظاهر می شود ردیابی کنید. پس از اتمام تبدیل کار ، می توانید فایل را در پوشه ای که در مرحله 9 مشخص کرده اید ، پیدا کنید. برای مشاهده فیلم رمزگذاری شده ، روی فایل دوبار کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا